Dominika Bilik Specjalista Podolog

Zapytaj o poradę

Szkolenia i praktyki podologiczne

 

IMG_9674

Szkolenia prowadzone są według szczegółowo rozpisanego planu szkoleń. Metodyka prowadzenia kursów pozwala osobie szkolonej na wyniesienie jak największej ilości wiedzy i doświadczenia praktycznego. Zajęcia praktyczne obejmują pracę na odpowiednio dobranych modelach. Warto podkreślić, że autorski program szkoleń oparty jest na wiedzy i własnym doświadczeniu. Nie współpracujemy z żadną marką produktów podologicznych – polecamy tylko sprawdzone produkty, narzędzia i metody.

Po ukończeniu szkolenia, wystawiany zostaje indywidualny certyfikat świadczący o zdobytych specjalistycznych kompetencjach. Każdy specjalista, który przejdzie nasze szkolenie, otrzymuje również w pakiecie możliwość konsultacji telefonicznych, mailowych i wsparcia merytorycznego ze strony szkoleniowca.

W naszym Gabinecie Podologicznym we Wrocławiu stawiamy przede wszystkim na szczegółowe i praktyczne przekazanie wiedzy, które będzie służyło osobie szkolonej do niesienia pomocy jego klientom.

WAŻNE:

Szkolenia i praktyki są przeznaczone wyłącznie dla studentów lub absolwentów kierunków: fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo na poziomie przynajmniej licencjackim. Zapytania osób nie związanych z zawodem, bez podstawowej wiedzy nie będą rozpatrywane.

Z uwagi na duże zainteresowanie ofertą DCZS, czas oczekiwania na szkolenie/praktyki to średnio około 4 miesięcy.

Ceny szkoleń nie zawierają 23% podatku VAT.

Link bezpośredni do zakupu szkoleń: www.dczs.pl , zakładka Strefa Podologa

Nazwa Czas trwania Cena*

Szkolenie I Stopnia: wdrożenie do pracy:

- BHP w gabinecie podologicznym- dezynfekcja i sterylizacja- dobór narzędzi do pracy- praca skalpelem i dłutem, pokaz+praktyka podstawowego zabiegu podologicznego

1 dzień/8 godzin 1200zł

Szkolenie Podologiczne II-go Stopnia – kompendium ortonyksji:

- przyczyny wrastania i wkręcania paznokci- przygotowanie i opracowanie problematycznych paznokci- wykonanie i aplikacja klamry Ross-Frasera: klasycznie i z kompozytem

2 dni/16 godzin 2600zł

Podologia w praktyce – techniki pracy*:

- wywiad podologiczny, anamneza – praca z kartą pacjenta- hiperkeratozy – przyczyny biomechaniczne- problemy skóry i paznokci stóp – badania, terapie- praca skalpelem, dłutem, frezarką

*w zależności od stopnia zaawansowania kursanta, szkolenie ma charakter praktyczny. Zabiegi przeprowadza się zgodnie z harmonogramem zapisów Pacjentów DCZS, stąd można się spodziewać różnych przypadków -od podstawowych bo zaawansowane.

 

3 dni/24 godziny 3200zł

Szkolenie Rekonstrukcja Płytki Paznokciowej: metody żelowe i odlewania

8 godzin 1300zł

Szkolenie Chirurgia Palca:

- szkolenie przeznaczone dla zespołu chirurg-podolog- dopuszcza się do szkolenia chirurgów na ostatnim roku specjalizacji- podolog: doświadczenie i udokumentowana umiejętność opatrywania ran, ortonyksji (klamra Frasera, Podoklamra, 3TO, VHO, Ora, Tytanowa)- omówienie problemu wrastania paznokci: plastyka wałów okołopaznokciowych. Ewolucja techniki.

- paznokcie pourazowe: przerost opuszka. Autorska technika rozwiązania problemu, współpraca interdyscyplinarna chirurg-podolog

- praktyka: w trakcie szkolenia chirurg przeprowadza zabieg na 10 palcach

1 dzień/12 godzin 6200zł

Szkolenie Choroby Bakteryjne i Grzybicze Panokci. Terapia i pobieranie materiału do badań:

- infekcje grzybiczne płytki paznokciowej- infekcje bakteryjne płytki paznokciowej- deformacje płytki paznokciowej- pobieranie materiału do badań mykologicznych i bakteriologicznych

8 godzin 1500zł

Szkolenie Brodawki wirusowe. Rozpoznanie i terapia:

- brodawki wirusowe w praktyce podologicznej- przegląd dostępnych metod- pokaz opracowania brodawek w gabinecie- zajęcia praktyczne

8 godzin 1500zł

 Szkolenia – ważne informacje

- Termin szkoleń ustalany jest indywidualnie. Po ustaleniu terminu kursant zobowiązany jest do wpłaty zadatku w terminie 3 dni. Wysokość zadatku jest ustalana w rozmowie z praktykantem.

- Pełna kwota należności powinna być wpłacona nie później niż w dniu rozpoczęcia praktyk.

- Nie ma możliwości zmiany wcześniej ustalonego terminu szkolenia, o ile nie doszło do zdarzenia losowego (wypadek, choroba, śmierć bliskiej osoby) – wówczas poproszę o potwierdzenie, że zdarzenie takie miało miejsce. Termin zostanie zmieniony, jednak nie ma możliwości zwrotu zadatku.

- Podczas szkolenia nie zapewniamy noclegu ani wyżywienia. Do dyspozycji praktykanta napoje (woda, kawa, herbata). W bliskim sąsiedztwie naszego centrum medycznego znajduje się Hotel Novotel, Hotel Bacero i Ołtaszyńska Apartamenty.

- Kursant obowiązkowo stawia się w gabinecie w schludnej odzieży roboczej (spodnie+fartuch) i obuwiu zmiennym. Brak wymaganego stroju będzie skutkował nie wpuszczeniem do gabinetu zabiegowego.

- Jeśli termin szkolenia zostanie przesunięty przez instruktora, masz prawo do zwrotu zadatku i rezygnacji ze szkolenia. Instruktor zobowiązuje się natomiast do wyznaczeniu nowego terminu, jeśli zdecydujesz się podjąć kurs.

- Nie bierzemy odpowiedzialności za “luki” – zdarza się, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, że pacjenci chorują i odwołują wizyty w ostatniej chwili. Nie mamy na to żadnego wpływu. W tym czasie możesz skorzystać z rozmowy z instruktorem i porozmawiać na tematy, które w podologii Cię interesują najbardziej.

- Tematyka omówiona w części teoretycznej zostanie w większości omówiona również na modelach podczas ćwiczeń

Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo na adres: kontakt@dczs.pl lub bezpośrednio do managera: 792 381 460. Zdecydowanie preferujemy kontakt mailowy.

 

Praktyki zawodowe

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych kursantów ruszamy z formułą praktyk zawodowych.

Dla kogo sa praktyki zawodowe?

Dla uczniów i absolwentów szkół kosmetycznych i podologicznych, posiadających podstawową wiedzę i doświadczenie w pracy ze stopami. Osoby nie mające doświadczenia, ale będące uczniami ww.szkół, będą mogły poznać codzienne życie gabinetu, jego organizację i charakterystykę pracy podologa. Dzięki temu podjęcie decyzji odnośnie dalszej ścieżki rozwoju będzie o wiele łatwiejsze.

Co zyskujesz jako praktykant?

Bierzesz udział w codziennej pracy gabinetu. Wspólnie omawiamy każdy przypadek. Masz możliwość uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, ale nie jest to szkolenie, więc będziemy skupiać się na pracy i płynnym przeprowadzaniu zabiegów.

Osoby praktykujące, uczące się, posiadające podstawowe umiejętności i wiedzę, bądź mające już do czynienia ze stopami będą miały możliwość ćwiczeń pod okiem doświadczonego instruktora. Oczywiście – nie jest to szkolenie, ale możesz swobodnie zadawać pytania, robić notatki – chcemy, aby praktykant wyniósł maksimum wiedzy i doświadczenia z czasu spędzonego w gabinecie.

Praktyka 1-dniowa – 1000 zł

Praktyka 3-dniowa – 2600 zł

 

Praktyki zawodowe – ważne informacje

- Termin praktyk ustalany jest indywidualnie. Po ustaleniu terminu praktykant zobowiązany jest do wpłaty zadatku w terminie 3 dni. Wysokość zadatku jest ustalana w rozmowie z praktykantem.

- Pełna kwota należności powinna być wpłacona nie później niż w dniu rozpoczęcia praktyk.

- Nie ma możliwości zmiany wcześniej ustalonego terminu praktyk, o ile nie doszło do zdarzenia losowego (wypadek, choroba, śmierć bliskiej osoby) – wówczas poproszę o potwierdzenie, że zdarzenie takie miało miejsce. Termin zostanie zmieniony, jednak nie ma możliwości zwrotu zadatku.

- Nie ma możliwości indywidualnego dopasowania modeli – pracujemy zgodnie z grafikiem podologa

- Podczas praktyk nie zapewniamy noclegu ani wyżywienia. Do dyspozycji praktykanta napoje (woda, kawa, herbata). W bliskim sąsiedztwie naszego centrum medycznego znajduje się Hotel Novotel i Hotel Bacero.

- Praktykant obowiązkowo stawia się w gabinecie w schludnej odzieży roboczej (spodnie+fartuch) i obuwiu zmiennym. Brak wymaganego stroju będzie skutkował nie wpuszczeniem do gabinetu zabiegowego.

- Podczas trwania praktyk instruktor służy Tobie swoją wiedzą i doświadczeniem, jednak nie jest to szkolenie – pracujemy tak, by nie opóźniać pracy gabinetu. Na wszelkie pytania i wątpliwości uzyskasz odpowiedź po zakończeniu pracy z konkretnym pacjentem.

- Jeśli termin praktyk zostanie przesunięty przez instruktora, masz prawo do zwrotu zadatku i rezygnacji z praktyk. Instruktor zobowiązuje się natomiast do wyznaczeniu nowego terminu, jeśli zdecydujesz się podjąć praktyki.

- Nie bierzemy odpowiedzialności za “luki” – zdarza się, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, że pacjenci chorują i odwołują wizyty w ostatniej chwili. Nie mamy na to żadnego wpływu. W tym czasie możesz skorzystać z rozmowy z instruktorem i porozmawiać na tematy, które w podologii Cię interesują najbardziej.

- Po zakończeniu praktyk otrzymujesz zaświadczenie o odbyciu praktyk w gabinecie pod okiem specjalisty podologa.

Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo na adres: kontakt@dczs.pl  lub bezpośrednio z managerem: 792 381 460. Preferujemy kontakt mailowy.

Serdecznie zapraszam na szkolenie
Dominika Bilik, właściciel, instruktor DCZS –  O mnie

 

FB_IMG_1550422069580

 

Serdecznie zapraszam na szkolenie
Dominika Bilik –  O mnie