Dominika Bilik Specjalista Podolog

Zapytaj o poradę

Szkolenia i praktyki podologiczne

Szkolenia podologiczne

 

IMG_9674

Szkolenia prowadzone są według szczegółowo rozpisanego planu szkoleń. Metodyka prowadzenia kursów pozwala osobie szkolonej na wyniesienie jak największej ilości wiedzy i doświadczenia praktycznego. Zajęcia praktyczne obejmują pracę na odpowiednio dobranych modelach. Warto podkreślić, że autorski program szkoleń oparty jest na wiedzy i własnym doświadczeniu. Nie współpracujemy z żadną marką produktów podologicznych – polecamy tylko sprawdzone produkty, narzędzia i metody.

Po ukończeniu szkolenia, wystawiany zostaje indywidualny certyfikat świadczący o zdobytych specjalistycznych kompetencjach. Każdy specjalista, który przejdzie nasze szkolenie, otrzymuje również w pakiecie możliwość konsultacji telefonicznych, mailowych i wsparcia merytorycznego ze strony szkoleniowca.

W naszym Gabinecie stawiamy przede wszystkim na szczegółowe i praktyczne przekazanie wiedzy, które będzie służyło osobie szkolonej do niesienia pomocy jego klientom.

WAŻNA INFORMACJA

Z uwagi na całkowitą dostępność narzędzia Kostka Arkady dla osób bez doświadczenia i wykształcenia w pracy podologa i rosnącej liczby powikłań pozabiegowych, nie prowadzimy szkoleń z pracy Metodą Arkady.  Obecnie szkolenia prowadzone są osoby z małym doświadczeniem w pracy podologa lub całkowicie z tym zawodem niezwiązane – nie podpisujemy się pod taką polityką producenta i dystrybutora narzędzia.

 

Nazwa Czas trwania Cena*
Szkolenie Podologiczne I-go StopniaTematyka:Klasyfikacja zawodu, wywiad podologiczny, niezbędnik podologa, dezynfekcja i sterylizacja, podstawowy zabieg podologiczny w praktyce, deformacje stóp, hiperkeratozy, choroby paznokci, paznokcie wrastające – postępowanie, brodawki wirusowe, rekonstrukcja paznokci, odciążenia podologiczne. 3 dni 3000zł
Szkolenie Podologiczne II-go StopniaTematyka:Infekcje grzybicze i bakteryjne – diagnostyka różnicowa, pobieranie materiału do badań mykologicznych i bakteriologicznych,Paznokcie wrastające – współpraca podologa i chirurga,Klamra Ross-Frasera – nauka ortonyksji 2 dni 2200zł
Szkolenie Pedicure Podologiczny – Podstawowy Zabieg Podologiczny 8h 1200zł
Szkolenie Rekonstrukcja Płytki Paznokciowej 8h 900zł
Szkolenie Praca Dłutem i Skalpelem 6h 800zł
Szkolenie Choroby Bakteryjne i Grzybicze Panokci. Leczenie i Pobieranie Wymazów. 6h 800zł
Szkolenie Brodawki. Rozpoznanie i Terapia. 6h 600zł

 Szkolenia – ważne informacje

- Termin szkoleń ustalany jest indywidualnie. Po ustaleniu terminu kursant zobowiązany jest do wpłaty zadatku w terminie 3 dni. Wysokość zadatku jest ustalana w rozmowie z praktykantem.

- Pełna kwota należności powinna być wpłacona nie później niż w dniu rozpoczęcia praktyk.

- Nie ma możliwości zmiany wcześniej ustalonego terminu szkolenia, o ile nie doszło do zdarzenia losowego (wypadek, choroba, śmierć bliskiej osoby) – wówczas poproszę o potwierdzenie, że zdarzenie takie miało miejsce. Termin zostanie zmieniony, jednak nie ma możliwości zwrotu zadatku.

- Podczas szkolenia nie zapewniamy noclegu ani wyżywienia. Do dyspozycji praktykanta napoje (woda, kawa, herbata). W bliskim sąsiedztwie naszego centrum medycznego znajduje się Hotel Novotel, Hotel Bacero i Ołtaszyńska Apartamenty.

- Kursant obowiązkowo stawia się w gabinecie w schludnej odzieży roboczej (spodnie+fartuch) i obuwiu zmiennym. Brak wymaganego stroju będzie skutkował nie wpuszczeniem do gabinetu zabiegowego.

- Jeśli termin szkolenia zostanie przesunięty przez instruktora, masz prawo do zwrotu zadatku i rezygnacji ze szkolenia. Instruktor zobowiązuje się natomiast do wyznaczeniu nowego terminu, jeśli zdecydujesz się podjąć kurs.

- Nie bierzemy odpowiedzialności za “luki” – zdarza się, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, że pacjenci chorują i odwołują wizyty w ostatniej chwili. Nie mamy na to żadnego wpływu. W tym czasie możesz skorzystać z rozmowy z instruktorem i porozmawiać na tematy, które w podologii Cię interesują najbardziej.

- Tematyka omówiona w części teoretycznej zostanie w większości omówiona również na modelach podczas ćwiczeń

Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo na adres: dominikabilik.gabinet@gmail.com lub pod numerem telefonu: 792 381 460. Zdecydowanie wygodniejsze są maile, podczas pracy podolog nie zawsze ma możliwość podejścia do telefonu.

 

Praktyki zawodowe

W odpowiedzi na liczne zapytania naszych kursantów ruszamy z formułą praktyk zawodowych.

DLA KOGO?

Dla uczniów i absolwentów szkół kosmetycznych i podologicznych, posiadających podstawową wiedzę i doświadczenie w pracy ze stopami. Osoby nie mające doświadczenia, ale będące uczniami ww.szkół, będą mogły poznać codzienne życie gabinetu, jego organizację i charakterystykę pracy podologa. Dzięki temu podjęcie decyzji odnośnie dalszej ścieżki rozwoju będzie o wiele łatwiejsze.

CO ZYSKUJESZ?

Bierzesz udział w codziennej pracy gabinetu. Wspólnie omawiamy każdy przypadek. Masz możliwość uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, ale nie jest to szkolenie, więc będziemy skupiać się na pracy i płynnym przeprowadzaniu zabiegów.

Osoby praktykujące, uczące się, posiadające podstawowe umiejętności i wiedzę, bądź mające już do czynienia ze stopami będą pracować razem z podologiem co da im możliwość ćwiczeń pod okiem doświadczonego instruktora. Oczywiście – nie jest to szkolenie, ale możesz swobodnie zadawać pytania, robić notatki – chcemy, aby praktykant wyniósł maksimum wiedzy i doświadczenia z czasu spędzonego w gabinecie. Jeśli termin praktyk zejdzie się z zabiegami chirurgii palca, za zgodą lekarza prowadzącego, praktykant będzie mógł na własne oczy zobaczyć jak wygląda zabieg plastyki wału okołopaznokciowego jak i współpraca lekarza chirurga i podologa.

Praktyka 3-dniowa – 1700 zł

Praktyka 5-dniowa – 2500 zł

Praktyka 10-dniowa – 4200 zł

Osoby dopiero zastanawiające się nad drogą zawodową, nie mające doświadczenia w pracy ze stopami,  będą miały możliwość przyglądać się pracy podologa, codziennej organizacji gabinetu. Nie będzie możliwości wspólnej pracy z podologiem chyba, że podolog poprosi o asystę ze strony praktykanta. Możliwość zadawania pytań i korzystanie z wiedzy i doświadczenia instruktora jest do dyspozycji praktykanta.

Praktyka 3-dniowa – 1000 zł

Praktyka 5-dniowa – 1600 zł

Praktyka 10-dniowa – 2200 zł

 

Praktyki zawodowe – ważne informacje

- Termin praktyk ustalany jest indywidualnie. Po ustaleniu terminu praktykant zobowiązany jest do wpłaty zadatku w terminie 3 dni. Wysokość zadatku jest ustalana w rozmowie z praktykantem.

- Pełna kwota należności powinna być wpłacona nie później niż w dniu rozpoczęcia praktyk.

- Nie ma możliwości zmiany wcześniej ustalonego terminu praktyk, o ile nie doszło do zdarzenia losowego (wypadek, choroba, śmierć bliskiej osoby) – wówczas poproszę o potwierdzenie, że zdarzenie takie miało miejsce. Termin zostanie zmieniony, jednak nie ma możliwości zwrotu zadatku.

- Nie ma możliwości indywidualnego dopasowania modeli – pracujemy zgodnie z grafikiem podologa

- Podczas praktyk nie zapewniamy noclegu ani wyżywienia. Do dyspozycji praktykanta napoje (woda, kawa, herbata). W bliskim sąsiedztwie naszego centrum medycznego znajduje się Hotel Novotel i Hotel Bacero.

- Praktykant obowiązkowo stawia się w gabinecie w schludnej odzieży roboczej (spodnie+fartuch) i obuwiu zmiennym. Brak wymaganego stroju będzie skutkował nie wpuszczeniem do gabinetu zabiegowego.

- Podczas trwania praktyk instruktor służy Tobie swoją wiedzą i doświadczeniem, jednak nie jest to szkolenie – pracujemy tak, by nie opóźniać pracy gabinetu. Na wszelkie pytania i wątpliwości uzyskasz odpowiedź po zakończeniu pracy z konkretnym pacjentem.

- Jeśli termin praktyk zostanie przesunięty przez instruktora, masz prawo do zwrotu zadatku i rezygnacji z praktyk. Instruktor zobowiązuje się natomiast do wyznaczeniu nowego terminu, jeśli zdecydujesz się podjąć praktyki.

- Nie bierzemy odpowiedzialności za “luki” – zdarza się, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, że pacjenci chorują i odwołują wizyty w ostatniej chwili. Nie mamy na to żadnego wpływu. W tym czasie możesz skorzystać z rozmowy z instruktorem i porozmawiać na tematy, które w podologii Cię interesują najbardziej.

- Po zakończeniu praktyk otrzymujesz zaświadczenie o odbyciu praktyk w gabinecie pod okiem specjalisty podologa.

Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo na adres: dominikabilik@gmail.com lub pod numerem telefonu: 792 381 460. Zdecydowanie wygodniejsze są maile, podczas pracy podolog nie zawsze ma możliwość podejścia do telefonu.

*od września 2016 do cen szkoleń i praktyk należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.

 

14642963_1181059001968689_403840099_n

 

Serdecznie zapraszam na szkolenie
Dominika Bilik –  O mnie