Dominika Bilik Specjalista Podolog

Zapytaj o poradę

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Najskuteczniejsza metoda leczenia wrastających paznokci

Plastyka walów okołopaznokciowych

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest innowacyjnym zabiegiem, który powstał i rozwinął się w ciągu ostatnich lat wraz z Metodą Arkady.

99% pacjentów, którym wykonana została plastyka wałów okołopaznokciowych, zostali nie tylko wyleczeni z problemu wrastającego paznokcia, ale pozbyli się również samej tendencji.

Dzięki temu zabiegowi możesz pożegnać się z problemem wrastających paznokci raz i na zawsze. Plastyka wałów okołopaznokciowych nie jest resekcją klinową. To najnowszy dobytek dziedziny podologii, na który pacjenci bardzo długo czekali. Plastyka wykonywana jest tylko na tkance skórnej, dlatego najważniejsze tkanki takie jak łożysko i macierz pozostają nietknięte. To bardzo ważne dla nas i naszych pacjentów.

Na czym polega zabieg

toe

Linią przerywaną zaznaczono linię cięcia.

Zabieg polega na wycięciu nadmiaru tkanki skórnej w wałach okołopaznokciowych. Według naszych badań, u pacjentów, którzy cierpieli na dolegliwość wrastających paznokci przez dłuższy okres czasu wystąpił przerost wałów okołopaznokciowych. Przyczyną przerostu wałów była napierająca płytka paznokciowa, którą organizm musiał w jakiś sposób zamortyzować. Był to kolejny przełom w leczeniu wrastających paznokci, ponieważ już teraz wiemy, że nie wszystkie przypadki są wyleczalne przy pomocy standardowych metod(np. Metoda Arkady lub klamry ortonoksyjne). Odkrycie to przyczyniło się do opracowania rewolucyjnego zabiegu plastyki wałów okołopaznokciowych.

Czy to jest bezpieczne?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny. W odróżnieniu od obecnie dostępnych inwazyjnych metod leczenia wrastających paznokci, plastyka wałów okołopaznokciowych jest najbezpieczniejsza.

Przypadek 1 – Wrastanie paznokcia z obu stron. Kolce paznokciowe. Całkowite wyleczenie pacjenta.

1

Przypadek 2 – Duży przerost wału okołopaznokciowego. Stan zapalny. Pacjent po jednostronnej resekcji kinowej. Plastyka wałów przyniosła całkowite wyleczenie.

2

Przypadek 3 – Pacjent z tendencją do wrastania paznokcia. Nieskuteczne wieloletnie leczenie klamrami. Terapia Metodą Arkady wraz z plastyką wałów skutecznie pomogła pacjentce.

3

Pozdrawiam i zapraszam na darmową konsultację, Dominika Bilik – Podolog | tel.+48 792 381 460

Zobacz również: Kontakt, Metoda Arkady

Comments Are Closed