Dominika Bilik Specjalista Podolog

Zapytaj o poradę

KOSTKA ARKADY – metoda na wrastające paznokcie

Przełom w leczeniu wrastających paznokci na stopach

Pomimo starań wielu specjalistów nadal masz problem z wrastającym paznokciem? Możemy Ci pomóc. Dzięki innowacyjnej metodzie Kostki Arkady jesteśmy w stanie wyleczyć nawet najcięższe przypadki tego schorzenia. Poniżej dowiesz się więcej o kostce Arkady i jak wygląda terapia. Jeśli potrzebujesz pomocy naszych podologów nie czekaj, tylko zapisz się na konsultację. Wszystkich pacjentów przyjmujemy w nowoczesnym gabinecie na ulicy Skarbowców 115 we Wrocławiu.

Metoda Arkady to rewolucja w leczeniu podologicznym

Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu ból i dyskomfort spowodowany deformacją paznokcia ustępuje podczas jednego zabiegu. Regularne kontrole w gabinecie gwarantują brak nawrotu dolegliwości. Terapia jest szybka i skuteczna.

Terapia wrastających paznokci – proces leczenia

W mojej praktyce wykonałam już 1,5 tysiąca zabiegów, co przyniosło pewne wnioski. Metoda Arkady jest wspaniałym rozwiązaniem dla paznokci typowo wrastających – paznokcie wkręcające niestety krótko po zabiegu wracają do stanu wyjściowego a wielokrotne korekty zabiegu powodują nasilenie się wkręcania. W przypadku paznokci wkręcających doświadczony podolog powinien zaproponować alternatywną terapię bez uszczerbku na zdrowiu pazcjenta – w naszym gabinecie alternatywą jest terapia implantem czasowym Ross-Frasera.

Kostka Arkady zmniejsza ryzyko nawrotu schorzenia

Wynalazek uzyskał już bardzo dużą popularność wśród podologów i chirurgów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Podkreślę po raz kolejny to, co zawsze powtarzam Pacjentom: zabieg chirurgicznego usunięcia paznokcia wrastającego (usunięcie całościowe lub częściowe klinowe) nie stanowi ŻADNEJ METODY TERAPEUTYCZNEJ leczenia tego schorzenia. Tylko u nieco poniżej 10% Pacjentów problem nie powraca. Operacja skutkuje bolesną raną, koniecznością zmian opatrunku, ryzykiem zakażenia i w końcu szpecącą blizną – nie ma żadnej gwarancji pozbycia się dolegliwości.

Zobaczcie Państwo jak szybko i skutecznie można sobie pomóc za pomocą Kostki Arkady. Przykłady efektów poniżej:

Przypadek 1 – jednostronny stan zapalny z hipergranulacją. Przebieg terapii.

11015484_793418907399369_686961632_n

Przypadek 2 – pacjent leczony przez ponad rok czasu klamrami ortonyksyjnymi. U nas wyleczony już po pierwszym zabiegu

wrastające paznokcie

Przypadek 3 – przed i po 7 dniach (błąd w dacie)

11004901_793418884066038_833216476_n

Przypadek 4 – jednostronny stan zapalny przed i po całkowitym wyleczeniu

(na zdjęciu widoczny błąd w dacie)

11004513_793418877399372_1964755650_n

*błąd w dacie, ostatnie zdjęcie pochodzi z 14.02.105

 

Na czym polega zabieg leczenia wrastania paznokci?

Zabieg Kostką Arkady polega na odkształceniu płytki paznokciowej i jej ukierunkowaniu na prawidłowy tor wzrostu a następnie utrwaleniu nowej pozycji żywicą akrylową. Nie praktykuje się żadnego podcinania paznokcia, metoda jest z powodzeniem stosowana nawet przy znacznych stanach zapalnych (hipergranulacji, wysięku ropnym). W większości przypadków z uwagi na bolesność zabieg wykonujemy w znieczuleniu przewodowym.

Pozdrawiam i zapraszam na konsultację,
Dominika Bilik – Podolog

 

Ciężkie przypadki wrastających paznokci wymagają przeprowadzenia plastyki wałów okołopaznokciowych.