Dominika Bilik Specjalista Podolog

Zapytaj o poradę

Oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo

W naszym gabinecie przeprowadzamy zabieg oczyszczania paznokcia zmienionego chorobowo

Niepokoi Cię wygląd paznokci u stóp? Stały się one matowe i zmieniły kolor? Skorzystaj z usług naszych doświadczonych podologów. Poniżej zobaczysz jak wyglądają prawidłowo przeprowadzone terapie. Jeśli zmagasz się z paznokciem zmienionym chorobowo, skonsultuj się z naszym podologiem. Wszystkich pacjentów zapraszamy na ulicę Skarbowców 115 we Wrocławiu.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg oczyszczania paznokcia?

Istnieje cały wachlarz chorób czy dysfunkcji prowadzącej do zmian w wyglądzie płytki paznokciowej. Najczęściej niszczy ją grzybica, uznana już za chorobę cywilizacyjną. W tym przypadku usuwamy zmienione części płytki, możemy również wykonać jej rekonstrukcję całą lub częściową. Pamiętajmy również – jeśli diagnoza lekarska nie jest poparta badaniem mykologicznym lub bakteriologicznym, należy skonsultować konieczność i  słuszność stosowania  farmakoterapii.

 

Przypadek 1

20140626_151207_Android20140626_151212_Android

14- letnia dziewczynka leczona 2 i pół roku doustnymi i zewnętrznymi preparatami przeciwgrzybiczymi u dermatologa. Lewy paznokieć przed oczyszczeniem, prawy już po zabiegu. Z wymazu bakteriologicznego wyhodowano bakterie, będące przyczyną patologicznego obrazu płytek paznokciowych. Po podjęciu celowanego leczenia paznokcie odrosły już zdrowe i niezmienione.

Przypadek 2

20150216_14010820150216_142125

Oczyszczenie paznokcia całkowicie zdegradowanego infekcją grzybiczą. Oczyszczenie i stosowanie preparatów przeciwgrzybiczych znacznie przyspieszy proces leczenia a także zabezpieczy odsłonięte łożysko paznokcia. W przypadku paznokci zmienionych chorobowo unikamy rekonstrukcji – ich założenie będzie sprzyjać rozwojowi patogenów.

Przypadek 3

20150123_15445720150123_161002

Starsza schorowana kobieta. Z uwagi na słabe zdrowie wdrożenie farmakologicznego leczenia stwierdzonej i popartej badaniem infekcji grzybiczej zostało przez onkologa odradzone. W takich przypadkach moim zadaniem jest oczyszczenie zmienionych części paznokci i zaordynowanie naturalnych preparatów hamujących rozwój dermatofitów. Zdjęcie stopy lewej przed zabiegiem, stopa prawa już po zabiegu.

 

W wielu przypadkach paznokci zmienionych chorobowo, szczególnie przez grzybicę, podolog stosuje rekonstrukcję paznokcia.