Dominika Bilik Specjalista Podolog

Zapytaj o poradę

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Plastyka wałów okołopaznokciowych – tam gdzie wszystkie inne metody zawodzą

Pomimo zastosowania najnowszych metod terapii, twój paznokieć nadal wrasta? Skóra wokół paznokcia przerosła przez ciągłe stany zapalne? Rozwiązaniem tego problemu jest plastyka wałów okołopaznokciowych. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej o zabiegu. Jeśli nie jesteś pewien, czy to rozwiązanie Twojego problemu, umów się na konsultację w naszym gabinecie na ulicy Skarbowców 115 we Wrocławiu.

Leczenie wrastających paznokci nigdy wcześniej nie było tak skuteczne. Rewolucyjna metoda w dziedzinie chirurgii podologicznej – plastyka wałów okołopaznokciowych, to definitywne zwalczenie uciążliwego problemu. W morzu technik plastyki wałów okołopaznokciowych, dysponujemy autorską metodyką zabiegową – która w połączeniu z odpowiednio poprowadzoną terapią podologiczną daje niemal 100% gwarancję całkowitego wyleczenia.

Skuteczność plastyki wałów okalających paznokieć

W XXI wieku pacjenci mają do wyboru wiele dostępnych kuracji na wrastające paznokcie, takich jak:

  • Metoda Kostka Arkady
  • Klamry ortonoksyjne
* Nie wspominam na temat resekcji klinowej paznokcia, która to nie jest terapią lecz krzywdą robioną pacjentom. Według niemieckich badań, 89% przypadków pogorszenia stanu paznokci wrastających jest wynikiem przeprowadzenia resekcji chirurgicznej. Dlaczego tak się dzieje? Usunięcie paznokcia nie zmienia jego toru wzrostu, przez co paznokieć odrasta na nowo w tym samym patologicznym torze. Dodatkowo zabieg ten jest niezwykle inwazyjny i dotyka najbardziej delikatnych struktur paznokcia, takich jak łożysko i macierz.

Prowadzone przez ostatnie lata badania wykazały, że u 40% pacjentów obecne metody leczenia wrastających paznokci okazały się doraźne. Zabiegi trzeba było regularnie powtarzać, żeby umożliwić pacjentowi normalne funkcjonowanie.

Wymienione 40% pacjentów, to osoby, u których problemem wrastających paznokci utrzymywał się przez 1 rok lub dłuższy okres czasu. W wyniku tego nastąpiła naturalna reakcja organizmu w postaci przerostu wałów okołopaznokciowych. Napierająca przez dłuższy czas płytka paznokciowa na wał, skutkuje jego przerostem. W ten sposób ludzkie ciało amortyzuje nacisk i broni się przed przerwaniem tkanki.

Przerośnięte wały okołopaznokciowe okazały się przeszkodą w nadaniu płytce paznokciowej prawidłowego toru podczas terapii. Obecna w naszej praktyce od 3 lat metoda plastyki wałów okołopaznokciowych okazała się skuteczna w 100% przypadków*.

* Badania wewnętrzne Gabinet Zdrowej Stopy Dominika Bilik, dr Urszula Staszek-Szewczyk na 100 przypadkach.

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest bezpieczna

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem i wymaga relatywnie krótkiego okresu rekonwalescencji.  W przeciwieństwie do resekcji klinowej, która jest również metodą chirurgiczną, podczas plastyki wałów struktura łożyska i macierzy paznokciowej pozostaje nietknięta. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ te tkanki odpowiadają za powstawanie, wzrost i odżywianie płytki paznokciowej. W wielu przypadkach resekcji klinowej paznokcia, kończyła się ona patologicznymi odrostami, kolcami i rozwarstwieniem płytki paznokciowej.

Plastyka wałów okołopaznokciowym jest zabiegiem wykonywanym na tkance skórnej, która doskonale i szybko się regeneruje. Dzięki temu szansa, na wystąpienie jakichkolwiek powikłań jest bliska zeru, a pacjent po zabiegu szybko może wrócić do normalnego funkcjonowania.

Zabieg wykonuje wykwalifikowany chirurg. Plastyka wałów okołopaznokciowych oferuje kompleksowe wyleczenie problemu wraz z tendencją oraz zachowanie estetycznego wyglądu palców.

Przypadki leczenia podologicznego w naszym gabinecie

Przypadek 1 – Pacjent po 2 latach terapii podologicznej klamrami i tamponadą. Dzięki podjęciu decyzji o plastyce naszą techniką, po 14 dniach od zabiegu zapomniał o problemie.

10647260_975047775903147_1146607042_o

 

 

Przypadek 2 – pacjent z dużym przerostem wału. Plastyka

12737045_975047912569800_574949806_o

 

Przypadek 3 – pacjent nieskutecznie leczona. Kilkuletni problem wrastania paznokcia. Zdjęcie po (z prawej) po zdjęciu szwów, 14 dni po plastyce. Całkowite wyleczenie problemu.

12752205_975047979236460_1052216506_o

 

Przypadek 4- Pacjent przyleciał do nas po pomoc z odległej Norwegii. Dzięki zabiegowi plastyki naszą techniką, w ciągu 2 godzin problem został trwale rozwiązany. Zdjęcia “po” wykonane 4 tygodnie od zdjęcia szwów.

12698992_975047632569828_1118973268_o

Technika cięcia została zmodyfikowana przez chirurga dr Urszulę Staszek-Szewczyk tak, by wyeliminować możliwość komplikacji. Dzięki wykonanym przez nas zabiegom, przynosimy wyczekiwaną ulgę pacjentom z całej Polski. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój przypadek kwalifikuje się do zabiegu – napisz do nas, prześlij możliwie dobre zdjęcia. Nie ma takiego stanu, który jest dla nas nie do wyleczenia.

Wybierz zdrowie już teraz i umów się na wizytę

Zapraszam do gabinetu na konsultację.

 

Gdy wały okołopaznokciowe nie są przerośnięte, możemy zastosować metodę kostki Arkady, która jest całkowicie nieinwazyjna.