Dominika Bilik Specjalista Podolog

Zapytaj o poradę

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Plastyka wałów okołopaznokciowych – tam gdzie wszystkie inne metody zawodzą

Leczenie wrastających paznokci nigdy wcześniej nie było tak skuteczne. Rewolucyjna metoda w dziedzinie chirurgii podologicznej – plastyka wałów okołopaznokciowych, to definitywne zwalczenie uciążliwego problemu. W morzu technik plastyki wałów okołopaznokciowych, dysponujemy autorską metodyką zabiegową – która w połączeniu z odpowiednio poprowadzoną terapią podologiczną daje niemal 100% gwarancję całkowitego wyleczenia.

Skuteczność

W XXI wieku pacjenci mają do wyboru wiele dostępnych kuracji na wrastające paznokcie, takich jak:

  • Metoda Kostka Arkady
  • Klamry ortonoksyjne

 

* Nie wspominam na temat resekcji klinowej paznokcia, która to nie jest terapią lecz krzywdą robioną pacjentom. Według niemieckich badań, 89% przypadków pogorszenia stanu paznokci wrastających jest wynikiem przeprowadzenia resekcji chirurgicznej. Dlaczego tak się dzieje? Usunięcie paznokcia nie zmienia jego toru wzrostu, przez co paznokieć odrasta na nowo w tym samym patologicznym torze. Dodatkowo zabieg ten jest niezwykle inwazyjny i dotyka najbardziej delikatnych struktur paznokcia, takich jak łożysko i macierz.

Prowadzone przez ostatnie lata badania wykazały, że u 40% pacjentów obecne metody leczenia wrastających paznokci okazały się doraźne. Zabiegi trzeba było regularnie powtarzać, żeby umożliwić pacjentowi normalne funkcjonowanie.

Wymienione 40% pacjentów, to osoby, u których problemem wrastających paznokci utrzymywał się przez 1 rok lub dłuższy okres czasu. W wyniku tego nastąpiła naturalna reakcja organizmu w postaci przerostu wałów okołopaznokciowych. Napierająca przez dłuższy czas płytka paznokciowa na wał, skutkuje jego przerostem. W ten sposób ludzkie ciało amortyzuje nacisk i broni się przed przerwaniem tkanki.

Przerośnięte wały okołopaznokciowe okazały się przeszkodą w nadaniu płytce paznokciowej prawidłowego toru podczas terapii. Obecna w naszej praktyce od 3 lat metoda plastyki wałów okołopaznokciowych okazała się skuteczna w 100% przypadków*.

* Badania wewnętrzne Gabinet Zdrowej Stopy Dominika Bilik, dr Urszula Staszek-Szewczyk na 100 przypadkach.

Bezpieczeństwo

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem i wymaga relatywnie krótkiego okresu rekonwalescencji.  W przeciwieństwie do resekcji klinowej, która jest również metodą chirurgiczną, podczas plastyki wałów struktura łożyska i macierzy paznokciowej pozostaje nietknięta. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ te tkanki odpowiadają za powstawanie, wzrost i odżywianie płytki paznokciowej. W wielu przypadkach resekcji klinowej paznokcia, kończyła się ona patologicznymi odrostami, kolcami i rozwarstwieniem płytki paznokciowej.

Plastyka wałów okołopaznokciowym jest zabiegiem wykonywanym na tkance skórnej, która doskonale i szybko się regeneruje. Dzięki temu szansa, na wystąpienie jakichkolwiek powikłań jest bliska zeru, a pacjent po zabiegu szybko może wrócić do normalnego funkcjonowania.

Zabieg wykonuje wykwalifikowany chirurg. Plastyka wałów okołopaznokciowych oferuje kompleksowe wyleczenie problemu wraz z tendencją oraz zachowanie estetycznego wyglądu palców.

Przypadki

Przypadek 1 – Pacjent po 2 latach terapii podologicznej klamrami i tamponadą. Dzięki podjęciu decyzji o plastyce naszą techniką, po 14 dniach od zabiegu zapomniał o problemie.

10647260_975047775903147_1146607042_o

 

 

Przypadek 2 – pacjent z dużym przerostem wału. Plastyka

12737045_975047912569800_574949806_o

 

Przypadek 3 – pacjent nieskutecznie leczona. Kilkuletni problem wrastania paznokcia. Zdjęcie po (z prawej) po zdjęciu szwów, 14 dni po plastyce. Całkowite wyleczenie problemu.

12752205_975047979236460_1052216506_o

 

Przypadek 4- Pacjent przyleciał do nas po pomoc z odległej Norwegii. Dzięki zabiegowi plastyki naszą techniką, w ciągu 2 godzin problem został trwale rozwiązany. Zdjęcia “po” wykonane 4 tygodnie od zdjęcia szwów.

12698992_975047632569828_1118973268_o

Technika cięcia została zmodyfikowana przez chirurga dr Urszulę Staszek-Szewczyk tak, by wyeliminować możliwość komplikacji. Dzięki wykonanym przez nas zabiegom, przynosimy wyczekiwaną ulgę pacjentom z całej Polski. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój przypadek kwalifikuje się do zabiegu – napisz do nas, prześlij możliwie dobre zdjęcia. Nie ma takiego stanu, który jest dla nas nie do wyleczenia.

Wybierz zdrowie już teraz i umów się na wizytę

Zapraszam do gabinetu na konsultację.

 

Gdy wały okołopaznokciowe nie są przerośnięte, możemy zastosować metodę kostki Arkady, która jest całkowicie nieinwazyjna.