Dominika Bilik Specjalista Podolog

Zapytaj o poradę

Podstawowy zabieg podologiczny

Niepokoi Cię stan twoich stóp? Chodzenie zaczęło sprawiać ból? Szukasz doświadczonego podologa? Świetnie trafiłeś. W naszym gabinecie przeprowadzamy podstawowy zabieg podologiczny, który kompletnie różni się od pedicure kosmetycznego. Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli chcesz poprawić stan zdrowia swoich stóp, umów się na podstawowy zabieg podologiczny w naszym gabinecie na ulicy Skarbowców 115 we Wrocławiu.

Pedicure podologiczny – kiedy jest Ci potrzebny?

Zabieg poprzedzają dokładne oględziny, ma na celu nie tylko pozbycie się uporczywych problemów (modzele, odciski, diagnostyka paznokcia wrastającego/wkręcającego, brodawki,nadpotliwość, pękające pięty, hallux valgus itd.), ale również wdrożenie postępowania leczniczego i ustalenia pielęgnacji domowej.

Czym różni się pedicure medyczny od kosmetycznego?

Najczęściej oddajemy stopy w ręce  kosmetyczek, oczywiście w dobrej wierze. Niestety zwykle ich postępowanie jest nieprawidłowe, co z czasem uwidacznia się na stopach bardziej niż przed wizytą. Przede wszystkim w Podologii nie dopuszczamy do nadmiernego rozmoczenia naskórka przed zabiegiem, ponieważ zmienia to odczucia Pacjenta, jak również może prowadzić do usunięcia nadmiernej ilości naskórka. Ponadto jednym z priorytetów jest również sam sposób pozbywania się nagromadzonej keratyny. W pierwszej kolejności naskórek usuwamy sterylnym ostrzem skalpela, następnie opracowujemy frezem jednorazowym w odpowiednim kierunku – i tu tkwi sekret zadowolonych stóp. Używanie samej frezarki rozgrzewa tkanki, co uruchamia odruch obronny komórek skóry– nadmierne rogowacenie. Salony kosmetyczne zwykle stosują ostrza omega, niestety żyletki tego urządzenia nie są sterylne i stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Mając na uwadze swoje zdrowie warto oddać się w ręce osoby wykwalifikowanej do wykonywania zabiegów podologicznych.

 

Niektóre zmiany na skórze mogą powstawać przez złe ułożenie stopy. W takich przypadkach podolog stosuje indywidualne ortezy.